Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | İletişim |                                                                                      

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

MARED den ERZURUM daki ELAZIĞLILAR GECESİNE DESTEK

MARED den ERZURUM daki ELAZIĞLILAR GECESİNE DESTEK

Kategori  Kategori : ELAZIĞ GÜNCEL
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 685
Tarih  Tarih : 26 Kasım 2010, 00:27

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MARED den ERZURUM daki ELAZIĞLILAR  GECESİNE DESTEK

 27 Mart 2010 tarihinde Erzurum da Elazığlılar Gecesi düzenlendi.Erzurum Öğretmenevinde gerçekleştirilen geceye Erzurum Atatürk Üniversitesi nde okuyan Elazığlıların yanı sıra Erzurumda ikamet eden çalışan Elazığlı aileler katıldı.18.si yapılan Elazığlılar gecesine yaklaşık 350 aşkın Elazığlı katıldı.Üniversite Öğrencisi Kayahan MURAT ve Erzurum Damat Tween Mağazası Müdürü Ahmet KOÇDEMİR tarafından organize edildi.

 Mared olarak Erzurum da ki Elazığlılar Gecesinin gerçekleşmesi için yardım istenmiş dernek yönetim kurulumuz bunu değerlendirmiş gecenin gerçekleşmesi için malzeme yardımında bulunulmuştur.Erzurum’a  Elazığ Kapalı Çarşısı Murat Gıda dan Ağın Leblebisi , orcik,Badem Şekeri Erzurum’a gönderilmiştir.Böylelikle Elazığlılar Gecesi yaşanmasında MARED görevini yerine getirmiştir.

               Konuyla alakalı bir açıklama yapan dernek başkanımız Mahmut KAHRAMAN şu açıklamalarda bulundu.Türkiye’nin  nesrinde olursa olsun tüm Elazığlılarla irtibat halindeyiz.Bazı ilerde dernekleşeme yoluna gidilmeden Elazığlılar belirli zamanlar da Elazığlılar Gecesi adı altında gecelerde bir araya gelmektedir.Bu illerde dernekleşmeye gidilmesi en büyük dileğimiz.Türkiye’nin bir çok iline çeşitli sebeplerle göç eden Elazığlılar  yaşamaktadır. Bu illerde dernekleşmenin Elazığ Lobisinin oluşmasın da ,Elazığ kültürünün yaşatılmasında ,Yeni nesillerin kendi kültürünü tanıyarak yetişmesinde büyük faydaları olacağına inanıyorum.o yüzden bu tür yardım taleplerini imkanlar dahilimizde değerlendiriyoruz.Umuyorum ki Erzurum dada Elazığlılar olarak  kısa zamanda bir dernekleşmeye gidebiliriz.Her zaman dediğimiz gibi her şey Elazığ İçin . dedi.

 

Geceye katılan Elazığ Belediyesi Mahalli Musiki Korosu ve Halkoyunları Ekibi geceye gelen Elazığlıları coşturdu.

 

                                                                                                 Sinan TEKİN

                                                                    BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER SORULUSU

Aşağıdaki formu doldurak Yorum Yapabilirsiniz

ELAZIĞ GÜNCEL

En Çok Okunan Haberler

ANKET

Kampanyamızı Nasıl Buldunuz

Tüm Anketler

Tüm Hakları Marmara Elazığlılar Derneği'ne Aittir. Acıbadem Caddesi Gayretli Sokak Demirciler Apt No:20/2 Daire 8 Acıbadem-Üsküdar/ İstanbul (E-5 Karayolu Üzeri Acıbadem) 0216 34 000 23
RSS Kaynağı