Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | İletişim |                                                                                      

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

PROF. DR. MEHMET HALİL ERTUĞ

PROF. DR. MEHMET HALİL ERTUĞ

Kategori  Kategori : AKADEMİSYENLER
Yorumlar  Yorum Sayısı : 1
Okunma  Okunma : 2156
Tarih  Tarih : 25 Kasım 2009, 14:47

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Halil ERTUĞ, 1951 yılında Elazığ’ın Akçakiraz (Perçenç) Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu, üç derslikli (1. sınıf bağımsız, 2. ve 3. sınıflar bir derslikte, 4. ve 5. sınıflar bir derslikte olan) Perçenç İlkokulu’nda tamamladı. Ortaokulu Elazığ Lisesi’nin orta kısmında, Lise eğitimini ise Elazığ Lisesi’nde 1968 Haziranı’nda tamamladı. Üniversite eğitimini, İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nde 1968-1974 yılları arasında aldı.

Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, kısa bir süre İstanbul Fatih Belediyesi tabipliğini yaptı.

1975 yılının ocak ayında vatani görevini yapmak üzere, Samsun Sahra Sıhıyye Okulu’na katıldı. Üç aylık temel eğitimi müteakip, kıta hizmetini yapmak üzere,Konya’ya gitti. Bu arada Elazığ’a giderek askerliğini Elazığ’daki birliğinde tamamlayıp terhis oldu.

Ekim 1976’da Antalya Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kürsüsünde uzmanlık eğitimine başladı.Başlangıçta Antalya’da henüz hastane olmadığı için Ankara Tıp Fakültesi Çocuk Kliniği’nde eğitime başladı ve uzmanlık eğitimini Ankara’da tamamladı. Ekim 1980 tarihinde, Antalya Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevine başladı. 1982 yılında yardımcı doçent, 1985 yılında doçent ve 1994 yılında profesör oldu. Halen aynı görevine devam etmektedir.

Çocuk Sağlığı Hastalıkları genel konuları yanında Çocuk Kardiyolojisi alanında Ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş 90 bildirisi mevcuttur.

Çeşitli mesleki ve sosyal dernek üyeliği yanında mesleki dergilerde danışmanlık ve yayın kurulu üyelikleri vardır.

Prof. Dr. Halil ERTUĞ, 1978 yılında Türkçe Öğretmeni Ayşe Nilgün ERTUĞ (Ekşi) ile evlenmiş olup, 29 yaşında bir kız çocuğu babasıdır. Kızı Müzeyyen Oya  ERTUĞ, makine mühendisi olarak bir kamu kuruluşunda çalışmaktadır.


Kaynak:Zekeriya BİCAN - SEKİZİNCİ ŞEHİR İZ BIRAKANLAR

Aşağıdaki formu doldurak Yorum Yapabilirsiniz

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

rahim sarac [ 21 Mayıs 2010, 23:54 ]
hocam iyi aksamlar ben elazigdan Eyyup saracin oglu Rahim bir kac defa tlf.görüsmesi yapmistik ve bir defa trafik isiklarinda görüstük cok kisa konustuk.babam rahmetli hayati beyi cok iyi tanirmis onlarda cok calismis. babam sizden cok bahseder ben izine gittigim zaman birkac defa sizi ziyaret etmek istedin ama herdefasinda yoktunuz görüsemedik bana yazarsaniz sevinirim rahim sarac.münihten selamlar..

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

AKADEMİSYENLER

En Çok Okunan Haberler

ANKET

Kampanyamızı Nasıl Buldunuz

Tüm Anketler

Tüm Hakları Marmara Elazığlılar Derneği'ne Aittir. Acıbadem Caddesi Gayretli Sokak Demirciler Apt No:20/2 Daire 8 Acıbadem-Üsküdar/ İstanbul (E-5 Karayolu Üzeri Acıbadem) 0216 34 000 23
RSS Kaynağı